Informacija

Gyventojams

Informuojame Ignalinos, Dūkšto, Vidiškių šilumos vartotojus, kad kiekviename gyvenamajame name yra įrengti automatizuoti šilumos punktai, kurie pasiekus + 10 °C lauko oro temperatūrą automatiškai atjungia gyvenamojo namo šildymo sistemą. Lauko temperatūrai nukritus iki +8 °C, šilumos punktas įsijungia.

Atmintinė dėl patekimo į privačią teritoriją
PASIRUOŠIMAS 2019 M. – 2020 M. ŠILDYMO SEZONUI PLANAS – GRAFIKAS
Karšto vandens tiekimo grafikas 2019 m.
UAB Ignalinos šilumos tinklų informacija gyventojams dėl pasirodžiusios informacijos žiniasklaidoje
Karšto vandens tiekimo grafikas 2018 m.
Sužinokite, kaip šiluma keliauja daugiabučiame name
Pasikeitimai sąskaitose už šildymą
Karšto vandens tiekimo grafikas 2017 metams
VKEKK informacija
Informacija apie vartojimo ginčų neteisminio sprendimo subjektus
Vartotojų kreipimosi nagrinėjimo tvarka 
Vartotojų prasymų ir skundų nagrinėjimo tvarka
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija

Informacija apie išduotas šilumos įrenginių prisijungimo prie šilumos perdavimo tinklo sąlygas – Sąlygų nebuvo išduota.
Informacija apie neplanuotą šilumos tiekimo apribojimą ar nutraukimą Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytais terminais – Šilumos tiekimas nebuvo nei apribotas nei nutrauktas

DUK

Dažnai kyla klausimas: ką daryti, kad pavyktų sutaupyti šildant butą ar namą? Tam yra keli laiko patikrinti būdai:

1. Protingai vėdinkite patalpas. Patalpų vėdinimas yra svarbus siekiant išlaikyti tinkamą patalpų mikroklimatą – sumažėja drėgmės kaupimosi, pelėsių ir grybelio atsiradimo ant vidaus paviršių pavojus, o namiškiai papildomai saugomi nuo alergijos ir kitų kvėpavimo takų ligų. Kita vertus, reikia žinoti, kaip vėdinti, kad šiluma nebūtų švaistoma be reikalo. Visų pirma, vėdinimo metu prisukite radiatorius – dėl per langą ateinančio šalto oro šie įrenginiai yra linkę stipriau įkaisti. Antra, patalpos nevėdinkite per ilgai: optimali trukmė yra maždaug 3–5 minutės. Geriau vėdinti dažniau ir trumpiau, o ne vieną kartą ilgai. Nepamirškite, kad langą reikia atverti plačiai ir nedaryti skersvėjo.

2. Visiškai atidenkite radiatorius. Būtinai atidenkite visose patalpose esančius radiatorius. Kai jie uždengti, patalpoje sulėtėja šilumos mainai ir kad optimaliai sušildytų patalpą, radiatoriai turi stipriau įkaisti. Nepamirškite, kad visus patalpoje esančius baldus ir daiktus reikia atitraukti ne mažesniu kaip 10 cm atstumu nuo radiatoriaus. Jeigu jie stovės arčiau, radiatoriai turės išskirti maždaug 10 proc. daugiau šilumos. Patalpose turėtų būti sudarytos sąlygos laisvai judėti orui.

3. Už radiatorių sumontuokite ekranus. Kad radiatoriaus veiksmingumas būtų dar didesnis, galite įrengti specialius aliuminio folijos ekranus, kurie įrenginių spinduliuojamą šilumą atspindės į patalpą. Tokius gaminius, kurie taip pat vadinami radiatorių kilimėliais, galima įsigyti statybinių prekių parduotuvėje. Tai padarius, siena sugers mažiau šilumos ir sumažės nuostoliai per ją, o tai padės sutaupyti iki 5 proc. šiluminės energijos.

4. Tikrinkite radiatorius. Jeigu pastebėsite, kad radiatorius netolygiai atiduoda šilumą (jo viršus šaltesnis nei apačia), tai reiškia, kad jis užpildytas neteisingai. Į radiatorių leidžiant vandenį, oras iš jo turi būti išstumtas, tačiau dažnai tam tikra oro dalis lieka viduje ir dėl to girdimi triukšmai, burbuliavimas ir pan. Tam reikia iš radiatoriaus išleisti orą. Kartais gali būti ir taip, kad senasis radiatorius užkalkėjęs ir dėl to šyla netolygiai, todėl gal verta jį pakeisti nauju veiksmingesniu. Tuomet šiltas oras galės nuo viso radiatoriaus paviršiaus tolygiai sklisti į patalpą.

5. Užsandarinkite ar sureguliuokite duris ir langus. Per nesandarias duris ir langus dėl patenkančio į patalpą šalto oro prarandama daug šilumos, o gausių kritulių atveju gali patekti ir drėgmė. Jeigu atsistoję prie lango ir prie plyšio priglaudę ranką, pajusite temperatūros skirtumą, tai reikš, kad yra nesandaru ir būtina reguliuoti lango ar durų varčią arba ją sandarinti. Sandarinimui yra skirtos tarpinės ar juostos.

6. Modernizuokite šildymo sistemą. Namo renovacijos metu neužtenka jį apšiltinti, bet reikia numatyti ir šildymo sistemos atnaujinimą. Tai padarę, padidinsite šildymo sistemos efektyvumą ir sumažinsite šilumos nuostolius. Atnaujindami sistemą, visų pirma patikrinkite visus vamzdžius – jų pralaidumą (jeigu jie užsikišę, juos reikia praplauti) bei izoliaciją (ar ji nepažeista ir sumažina šilumos nuostolius) – iki pačių mažiausių. Norėdami padidinti šildymo sistemos veiksmingumą, tai pat galite sumontuoti patalpų termostatus. Priklausomai nuo temperatūros konkrečioje patalpoje, jis tolygiai reguliuos energijos sąnaudas.

7. Uždarykite patalpų duris. Tai vienas iš paprasčiausių būdų taupyti patalpos šildymui reikalingą energiją. Kai lauke šalta, verta uždaryti duris tarp kambarių; tada radiatoriai neturės papildomai šildyti, pavyzdžiui, koridoriaus ar prieškambario. Taip pat, uždarius patalpos duris, ji apsaugoma nuo šalto oro, kuris, vėdinant kitas patalpas, per langus ateina iš lauko.